Skip to content

Wsparcie dla specjalistów

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, że dzięki uzyskanej dotacji ze strony m. st. Warszawy Stowarzyszenie „NIebieska Linia” w latach 2025-2027 będzie kontynuować prowadzenie bezpłatnych szkoleń i spotkań superwizyjno-konsultacyjnych dla przedstawicieli służb i instytucji pracujących na terenie m. St. Warszawy.

Wszystkie te działania prowadzone będą w ramach programu „Niebieska Warszawa – kompleksowy, specjalistyczny program przeciwdziałania przemocy domowej” współfinansowany przez m. st. Warszawę.

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w nadchodzących spotkaniach.

  1. Grupowe spotkania superwizyjno-konsultacyjne

Spotkania te stanowią okazję do omówienia wątpliwości związanych z pracą w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, konsultacji konkretnych przypadków lub zagadnień, poszukiwania strategii radzenia sobie z trudnościami, identyfikacji zasobów pomagaczy itp. Poruszane tematy wynikają wprost z potrzeb zgłaszanych przez uczestników. 

Dodatkowo grupowy charakter spotkania pozwala na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń między osobami, które biorą udział w spotkaniu. Treści poruszane podczas spotkania są objęte tajemnicą, co stwarza bezpieczne warunki do rozmowy i pozyskiwania wsparcia.

Wszystkie spotkania odbywają sie on-line (na platformie zoom) w godzinach 9.00-13.00.

 Terminy spotkań w najbliższych miesiącach:

04.03.2025 godz. 9:00-13:00, prowadzenie Paula Klemińska

11.04.2025 godz. 9:00-13:00, prowadzenie Ewa Podgórska

08.05.2025 godz. 9:00-13:00, prowadzenie Agnieszka Wolańczyk

Każda osoba zainteresowana może zgłosić się na jeden lub kilka terminów. Link do zapisów: https://forms.gle/2gBmGbQWbA1hb4gU9

  1. Szkolenia jednodniowe z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej

Każde ze szkoleń będzie dotyczyć innego zagadnienia z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej. Szkolenia prowadzone są zarówno w formie on-line, jak i stacjonarnej.

Szkolenia stacjonarne odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (ul. Jaktorowska 4, Warszawa – Wola).

Szkolenia on-line prowadzone są za pośrednictwem platformy Zoom. 

Wszystkie szkolenia odbywają się w godzinach 9.00-16.00.

 

Terminy szkoleń w najbliższych miesiącach:

06.02.2025 (ON-LINE) Aneta Mikołajczyk – „Prawne aspekty prowadzenia działań w sytuacji podejrzenia przemocy wobec dziecka”

28.02.2025 (ON-LINE) Monika Koćwin – „Dziecko i jego rodzina w procedurze „Niebieskie Karty” – aspekty psychologiczne”

07.03.2025 (STACJONARNIE) – Agnieszka Wolańczyk – „Procedura „Niebieskie Karty” – szkolenie wprowadzające do rozpoznawania przemocy i pracy w oparciu o procedurę Niebieskie Karty”

18.03.2025 (ON-LINE) – Ewa Podgórska – „Najważniejsze informacje dotyczące kontaktu interwencyjnego z osobami stosującymi przemoc domową oraz specyfiki programów korekcyjno-edukacyjnych i psychologiczno-terapeutycznych”

07.04.2025 (STACJONARNIE) – Alicja Niewęgłowska – „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu”

17.04.2025 (ON-LINE) – Katarzyna Tomaszewska – „Możliwości izolacji osoby stosującej przemoc domową od osób doznajacych przemocy – szkolenie prawne”

12.05.2025 (ON-LINE) – Małgorzata Łojkowska – „ABC prawa rodzinnego i karnego dla pomagacza”

28.05.2025 (ON-LINE) – Małgorzata Pawłowska – „Interwencja szkoły w sytuacji podejrzenia przemocy wobec dziecka – perspektywa psychologiczna”

10.06.2025 (STACJONARNIE) – Paula Kleminska – „Co sprzyja budowaniu współpracy z osobami doznającymi przemocy domowej?”

24.06.2025 (ON-LINE) – Wanda Paszkiewicz – „Jak wspierać osoby doznające przemocy w radzeniu sobie z przeżytą traumą?”

Każda osoba zainteresowana może zgłosić się do udziału w jednym lub kilku szkoleniach organizowanych w ramach „Niebieskiej Warszawy”. Link do zapisów: https://forms.gle/kcyaqEvQhJ9VrwW58

  1. Studium Przeciwdziałania Przemocy Domowej – kurs podstawowy I stopnia (dalej SPPwR).

Studium zawiera kompendium wiedzy niezbędnej dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. Szczególnie dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup diagnostyczno- -pomocowych.

Kurs obejmuje 120 godzin dydaktycznych zajęć, podzielonych na 6 sesji po 3 dni zajęć. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie w godzinach 9:00-14:30 w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (ul. Jaktorowska 4 lok. 3, Warszawa – Wola).

Więcej informacji na temat Studium znajdziecie Państwo w załączniku.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 lutego 2025 r. Link do zapisów: https://forms.gle/e5Sntd6NjN3Ysxxq7

Uwaga! Na wszystkie oddziaływania obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Kwalifikacji dokonuje koordynatorka zadania. O wynikach rekrutacji osoby zgłaszające się zostaną poinformowane drogą e-mailową.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału!

OGŁOSZENIE STUDIUM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ

    Zapisz się do NEWSLETTERA!