Studium Pracy Z Osobami Stosującymi Przemoc REKRUTACJA

Studium Pracy Z Osobami Stosującymi Przemoc REKRUTACJA

Rok 2024 jest kolejnym rokiem szczególnie ważnym dla całego systemu przeciwdziałania przemocy domowej. W 2023 r. weszły w życie przepisy nowelizujące ustawę o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Zmiany w przepisach wpłynęły m. in. na definiowanie i diagnozowanie zjawiska premocy, pracę zespołów interdyscyplinarnych oraz sposób prowadzenia procedury „Niebieskie Karty” m.in.  pracę z osobami stosującymi przemoc. Rok 2023 pokazał, że jeśli chodzi o prowadzenie programów dla osób stosujących przemoc są na terenie całej Polski ogromne potrzeby uruchamiania i prowadzenia tych programów, jak również przygotowywania kadry do uruchamiania ich i prowadzenia.

W związku z tym zapraszamy do udziału w nowej formule Studium Pracy z Osobami Stosującymi Przemoc, którego program uwzględnia zmiany wprowadzone w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej i przygotowuje do pracy z tymi osobami, zarówno interwencyjnej, jak i terapeutyczno – pomocowej oraz prowadzenia kompleksowych programów oddziaływań uwzględniających pracę indywidualną i grupową z tymi osobami.

Kurs kończy się uzyskaniem świadectwa MEN. Ponadto ukończenie Studium daje możliwość ubiegania się w drodze egzaminu o certyfikat Stowarzyszenia „Niebieska Linia” rekomendujący do pracy z osobami stosującymi przemoc

Studium składa się z 5 sesji oraz egzaminu (egzamin – dla tych, którzy chcą uzyskać certyfikat Specjalisty Pracy z Osobami Stosującymi Przemoc).

Program studium został zbudowany na podstawie naszych ponad 20 – letnich doświadczeń pracy z Osobami Stosującymi Przemoc oraz szkoleniowych w tym zakresie.

Kurs prowadzą doświadczeni trenerzy i superwizorzy.

Zajęcia Studium obejmują 165 godzin pracy w trakcie 5 sesji. Egzamin dla osób, które chcą otrzymać Certyfikat odbywa się po ukończeniu przez uczestnika 5 sesji Studium – dodatkowego dnia (osobno płatny).

Najbliższa edycja Studium Pracy z Osobami stosującymi przemoc „2024 – 2025”odbędzie się w miesiącach wrzesień 2024 – styczeń 2025.

Zajęcia będą prowadzone hybrydowo: cześć sesji – stacjonarnie (w siedzibie Stowarzyszenia), cześć – online z wykorzystaniem platformy ZOOM.

Program Studium jest następujący:

SESJA I – „Schematy osobiste” – 30 godzin dydaktycznych, prowadzona stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie w dniach: 18 – 20 września 2024 r.

Cel sesji:

– praca nad postawami związanymi z nastawieniem do osób stosujących przemoc

– poznanie własnych schematów reagowania na zachowania różnych klientów stosujących przemoc – poszukiwanie/wypracowanie własnych zasobów ułatwiających nam współprace z klientem.

SESJA II „Kontakt Interwencyjny z Osobami Stosującymi Przemoc” – 35 godzin dydaktycznych, prowadzona on-line z wykorzystaniem ZOOM w dniach: 15 – 18 października 2024 r.

Cele sesji:

– zapoznanie z ideą pracy z Osobami Stosującymi Przemoc

– budowanie strategii postępowania interwencyjnego i ćwiczenie kontaktu interwencyjnego z osobami stosującymi przemoc, również w ramach pracy zespołów interdyscyplinarnych i realizacji procedury „Niebieskie Karty” – w oparciu o nowe przepisy ustawy

– prawo w praktyce pracy z Osobami Stosującymi Przemoc – blok zajęć prowadzony przez prawnika

SESJA III „Terapia indywidualna i pomoc psychologiczna dla osób stosujących przemoc” – 35 godzin dydaktycznych, prowadzona stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia w dniach: 19 – 22 listopada 2024 r.

Cele sesji:

– zapoznanie się z ideą i filozofią a pomagania i kierunkami pracy psychologicznej z osobami stosującymi przemoc

– zapoznanie się z kierunkami i narzędziami pracy pomocowej przydatnymi do pracy z klientami stosującymi przemoc

– rozwijanie umiejętności pracy z klientem stosującym przemoc – stworzenie okazji do ćwiczeń warsztatowych kontaktu pomocowego z klientem: klient dobrowolny i niedobrowolny

– omówienie programów dla osób stosujących przemoc (program korekcyjno-edukacyjny i program terapeutyczny)

SESJA IV „Psychologiczna praca grupowa z osobami stosującymi przemoc” – 35 godzin dydaktycznych, prowadzona stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia w dniach: 2 – 5 grudnia 2024 r.

Cele sesji:

– poznanie specyfiki i możliwości pracy grupowej oraz rodzajów pracy grupowej z osobami stosującymi przemoc

– rozwijanie praktycznych umiejętności prowadzenia oddziaływań grupowych (praca warsztatowa)

– poznanie osobistych zasobów uczestników w pracy zespołowej i prowadzeniu zajęć grupowych.

Uczestnicy otrzymają skrypt z propozycjami scenariuszy prowadzenia zajęć grupowych opracowany przez zespół Stowarzyszenia NL.

SESJA V – „Superwizja pracy własnej” – 30 godz. dydaktycznych – sesja prowadzona on-line z wykorzystaniem platformy ZOOM w dniach 20 – 22 stycznia 2025 r.

Cele sesji:

– rozwijanie i doskonalenie umiejętności pracy z osobami stosującymi przemoc (analiza i omawianie nagranych przez uczestników rozmów prowadzonych przez nich z osobami stosującymi przemoc).

EGZAMIN – prowadzony online z wykorzystaniem platformy ZOOM –w dniu 27 stycznia 2025 r.

Cena całości szkolenia5000 zł (przy wpłacie jednorazowej);

Istnieje tez możliwość wpłat ratalnych – przed każdą sesją – wtedy płatność za sesję wynosi 1050 zł 

Egzamin płatny osobno – 500 zł

Cena obejmuje: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, barek kawowy w trakcie sesji prowadzonych stacjonarnie, zaświadczenie.

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby z wyższym wykształceniem (psychologia, pedagogika, resocjalizacja) mające co najmniej 3 – letnie doświadczenie w pracy w obszarze przeciwdziałanie przemocy domowej (przemocy w rodzinie), które chcą zdobyć wiedzę oraz rozwijać praktyczne umiejętności pracy interwencyjnej i pomocowej z osobami stosującymi przemoc, w szczególności osoby pracujące w punktach konsultacyjnych, poradniach specjalistycznych, centrach pomocy, Zespołach Interdyscyplinarnych lub grupach roboczych i innych miejscach gdzie prowadzone są bądź planowane tego typu oddziaływania.

Warunkiem udziału jest udokumentowanie odbycia minimum 100 godz. szkoleń na temat przemocy.

Podajemy link do ankiety zgłoszeniowej:

https://forms.gle/R6n8Dn3x3nLr3L6s6

Podajemy adres mailowy na który prosimy przysyłać zaświadczenia o ukończonych szkoleniach

sposp@niebieskalinia.org

Warunki zaliczenie Studium z otrzymaniem zaświadczenia MEN:

– 100 % obecność (dopuszczamy możliwość nieobecności 10% godz. w przypadkach losowych, wówczas zaświadczenie uwzględnia pomniejszona liczbę godzin uczestnictwa)

– nagranie sesji – rozmowy z osobą stosującą przemoc i omówienie jej na sesji superwizyjnej

– aktywny udział w szkoleniu

Warunki otrzymania certyfikatu specjalisty pracy z osobami stosującymi przemoc – wyżej wymienione oraz zdanie egzaminu – składającego się z części teoretycznej (test) i praktycznej (omówienie kazusu).

Czekamy na zgłoszenia do 19 lipca.

Po tym terminie otrzymają Państwo informacje o zakwalifikowaniu się na szkolenie i informację na temat, jak dokonać płatności.

Zachęcamy do szybkiej decyzji, bo mamy tylko 18 miejsc!

Koordynator zadania                                                                               

Anna Wiechcińska-Szymańska

a.wiechcinska@niebieskalinia.org

tel.: 502 17 93 90

    Zapisz się do NEWSLETTERA!

    Skip to content