Konflikty okołorozstaniowe w praktyce pracy interdyscyplinarnej jak nie stać się stroną konfliktu? – BEZPŁATNE SEMINARIUM

Szanowni Państwo,

Informujemy, że rozpoczęliśmy nabór do seminarium pt. „Konflikty okołorozstaniowe w praktyce pracy interdyscyplinarnej jak nie stać się stroną konfliktu?”. Seminarium odbędzie się w wersji online. Seminarium jest realizowane w ramach programu „Niebieskie Mazowsze – podnoszenie kompetencji osób pracujących na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie województwa mazowieckiego (2021 – 2023)”, dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, dzięki czemu udział w szkoleniach jest BEZPŁATNY dla uczestników.

Seminarium odbędzie się w dniu 2 października 2023 r. w godzinach 9.00-15.00 online.

O seminarium:

Zaproponowany temat wynika z doświadczeń członków zespołu Stowarzyszenia „Niebieska Linia” będących obserwatorami tego jakim wyzwaniem w praktyce jest kontakt z członkami rodzin uwikłanych w konflikt okołorozstaniowy.  Nierzadko pole konfliktu przenosi się chociażby na obszar działań interdyscyplinarnych w ramach procedury „Niebieskie Karty”. Stawia to przed specjalistami wyzwanie związane z rozpoznaniem tego co się dzieje w rdzinie/związku i podjęcie stosownych działań.  Seminarium poświęcone będzie przede wszystkim temu jakie strategie postępowania warto realizować w przypadku konfliktu oraz na co zwrócić uwagę kiedy konflikt przeradza się w przemoc. Przyjrzymy się także trudnej sytuacji dzieci uwikłanych w konflikty dorosłych uwzględniając m.in. perspektywę psychologiczną. 

Główne obszary, którym poświęcimy uwagę to:

  • kryteria diagnostyczne – zasadność różnych strategii w zależności od rozpoznania przemocy bądź konfliktu;
  • odróżnienie działań interwencyjnych od pomocowych w ramach systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • jak rozmawiać ze stronami konfliktu;
  • pozycja dziecka w obliczu konfliktu okołozstaniowego.

Podczas zajęć zaprosimy do przyjrzenia się różnym postawom i nastawieniom do rodzin w konflikcie związanym z rozstaniem. Rozważymy różne możliwości działania, zarówno pomocowe jak i interwencyjne. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między uczestnikami oraz do poszukiwania rozwiązań w sytuacjach, które sprawiają trudność przedstawicielom podmiotów pracujących na co dzień w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie i stykających się z konfliktem okołorozstaniowym.

Rejestracja odbywa się poprzez poniższy link:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5umyb1bbXXIuusQGu_nnEEnCuIErcmmtRWz1kMXuLJloxJA/viewform?usp=sf_link

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 września 2023 r. (włącznie)

Program finansowany ze środków Województwa Mazowieckiego.

MCPS

    Zapisz się do NEWSLETTERA!

    Skip to content