fb.jpgyt.jpgalert.jpgtelephone.jpg800-120-002

logo-niebieska-linia.jpg

Poradnik „Godne życie bez przemocy” jest publikacją skierowaną do osób stosujących przemoc w rodzinie. Trzeba było kilkunastu lat abyśmy czuli się gotowi do wydania publikacji adresowanej do tych, którzy krzywdzą własne rodziny poprzez powodowanie bólu i cierpienia, a tym samym naruszają prawo i przyjęte obyczaje. O nich mówi się „sprawcy przemocy”, zaznaczając w ten sposób fakt ponoszenia absolutnej odpowiedzialności za sytuacje krzywdzenia innych. Dla nas, autorów tego poradnika, ten fakt jest jednoznaczny i nie podlega dyskusji.

Niezależnie od tego, jakie zaistniały powody lub okoliczności dopuszczania się przemocy wobec innych, taki sposób traktowania ludzi jest przestępstwem podlegającym karze oraz łamie ważne wartości życia społecznego. Jednocześnie jesteśmy przekonani o tym, że ludzie, tak jak nie rodzą się „ofiarami przemocy”, tak też nie rodzą się „sprawcami przemocy”. W wyniku zawirowań życiowych i destrukcyjnych okoliczności, a także w zależności od tego, jaka jest proporcja sił w relacjach z innymi ludźmi, czasem stosujemy przemoc wobec słabszego, a czasem jej doznajemy od silniejszego. Oznacza to, że bycie „sprawcą” lub „ofiarą przemocy” nie jest cechą osobowości człowieka, lecz jego sposobem uczestnictwa w sytuacjach, diagnozowanych jako przemoc wobec drugiego człowieka. 

W poradniku tym nie próbujemy moralizować ani pouczać. Przedstawiamy jedną z najtrudniejszych sytuacji życia rodzinnego: stosowanie przemocy przez członka rodziny wobec pozostałych. Sądzimy, że wiedza, orientacja i „odczarowanie” może przyczynić się do tego, aby nie tylko zatrzymać przemoc, lecz także radykalnie zmienić jakość życia rodzinnego. Członkowie rodziny mają nie tylko prawo, lecz potrzebują żyć w atmosferze miłości, szacunku, akceptacji, zaspakajania swoich potrzeb i realizacji marzeń. Jeśli uda nam się dołożyć „cegiełkę” do tej budowli nasza misja zostanie spełniona.

Cena 25 zł + koszt wysyłki

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.