fb.jpgyt.jpgalert.jpgtelephone.jpg800-120-002

logo-niebieska-linia.jpg

„Niebieska szkoła – bezpieczna szkoła” to publikacja adresowana przede wszystkim do pracowników oświaty, ale wiedzę i inspiracje czerpać z niej mogą wszystkie osoby spotykające się w pracy z problematyką krzwdzenia dzieci.

Poradnik ten to podstawowe kompendium wiedzy o przemocy w rodzinie, specyfice przemocy wobec dzieci, a także o instrumentach jej przeciwdziałania, które w ostatnich latach udało się stworzyć i wdrożyć w naszej pracy. Opisujemy zjawisko przemocy, skuteczne sposoby rozpoznawania i diagnozowania przemocy oraz sposoby rozumienia poszczególnych osób uwikłanych w przemoc, a także prezentujemy historyczne tło krzywdzenia dzieci i aktualny stan wiedzy i praktyki w przeciwdziałaniu temu krzywdzeniu. W zakończeniu znajdą Państwo wskazówki odnośnie do postępowania w różnych przypadkach. Wskazówki te są wynikiem naszej praktycznej pracy zarówno z „małymi” klientami (dziećmi), jak i z rodzicami, a także z nauczycielami.

Cena: 25 zł + koszt wysyłki

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.