fb.jpgyt.jpgalert.jpgtelephone.jpg800-120-002

logo-niebieska-linia.jpg

Luis Alarcon Arias

prezes Stowarzyszenia "Niebieska Linia"/ psycholog kliniczny/ konsultant/ coach

Jest prezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", byłym kierownikiem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, współautorem programów: Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – kursu podstawowego i zaawansowanego, a także ich wykładowcą. Równolegle prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej- SWPS. 


Obszary jego specjalizacji to:

  • Przemoc interpersonalna
  • Psychoterapia indywidualna i grupowa
  • Psychoterapia par i rodzinna
  • zarządzanie zmianą
  • komunikacja i wywieranie wpływu
  • Modele kompetencyjne i proces ewaluacji.
  • przywództwo, zarządzanie i coaching menedżerski
  • budowanie i rozwój zespołów
  • budowanie kultury organizacyjnej
  • warsztaty strategiczne podwyższające efektywność osobistą i zawodową

Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Urodził się w Chile, mieszka i pracuje w Polsce od ponad 35 lat. Praca z ludźmi i towarzyszenie im w ich rozwoju jest dla niego nie tylko źródłem radości i satysfakcji, lecz także nieustannie uczącą przygodą. Głęboko wierzy w to, że życie osobiste i zawodowe można tak prowadzić, aby mieć poczucie sensu i spełnienia. Dlatego stara się szukać pozytywów i koncentrować się na budowaniu przyszłości - zamiast na błędach i zatrzymaniu się w przeszłości. Jego pasją są podróże, bowiem pokazują różnorodność świata, a różnorodność to bogactwo.

Jest nie tylko jednym z pionierów budowania Niebieskiej Linii, lecz także wdrożenia nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - TSR,  ucząc i rozwijając go w różnych dziedzinach pracy z ludźmi.

Jest Superwizorem psychoterapii PTP, superwizorem treningu grupowego PTP, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta TSR, członkiem EBTA, jak również współtwórcą Instytutu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ITSR). W latach 2004 - 2006 r. był przewodniczącym Rady Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Przemocy PARPA. Obecnie jest członkiem Rady PARPA. Certyfikowany Specjalista ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.Pracuje z osobami dorosłymi, realizuje treningi, warsztaty grupowe oraz szkolenia dla biznesu. Wykładowca SWPS w Warszawie.


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.