fb.jpgyt.jpgalert.jpgtelephone.jpg800-120-002

logo-niebieska-linia.jpg

Doradztwo dla członków warszawskich zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych

Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” serdecznie zaprasza członków warszawskich zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych do skorzystania z oferty doradztwa i superwizji. Dzięki współfinansowaniu działań przez m. st. Warszawę, udział w oferowanych formy wsparcia jest całkowicie bezpłatny.


Program realizowany jest od marca do końca grudnia 2017 r. W ramach realizowanego projektu oferujemy:

  • Eksperckie doradztwo dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych

Doradztwo eksperckie służyć będzie omówieniu możliwości działań prawnych w konkretnych sytuacjach rodzin, z którymi pracuje zespół interdyscyplinarny/grupa robocza, analizie zagadnień prawnych/przepisów budzących wątpliwość przedstawicieli służb i instytucji, omówieniu sytuacji trudnych w pracy z rodzinami, zaś celem spotkań będzie stworzenie/modyfikacja strategii pracy z rodziną, uzyskanie wskazówek dotyczących dalszego kontaktu z członkami rodziny itp.

Liczba osób biorących udział w spotkaniach doradztwa eksperckiego będzie zależna od potrzeb zespołu interdyscyplinarnego/grupy roboczej. Jednorazowo jednak w konsultacjach nie będzie mogła wziąć udziału grupa większa niż 15-osobowa.

Każde spotkanie będzie trwało 3 godziny i będzie prowadzone przez 1 osobę – doświadczonego praktyka.

W zależności od potrzeb zgłaszanych na konkretne spotkanie przez zespół interdyscyplinarny, doradztwo będzie prowadzone przez psychologa lub prawnika.

  • Superwizje grupowe

Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych superwizorów w formule grupowej. Służyć będą omówieniu trudności i wątpliwości napotykanych w czasie pracy z rodzinami uwikłanymi w przemoc. Superwizja stanowi metodę wzmacniania i rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych w pracy z ludźmi, budowaniu strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poprawienia komunikacji i współpracy w ramach zespołu interdyscyplinarnego/grupy roboczej, co w efekcie przekłada się na wzrost skuteczności i jakości pracy z rodzinami uwikłanymi w przemoc.

Superwizje trwać będą 5 godzin. Liczba osób biorących udział w spotkaniu będzie zależna od potrzeb zespołu interdyscyplinarnego/grupy roboczej (nie więcej jednak niż 15 osób podczas jednej superwizji).

  • Superwizje indywidualne

Podobnie jak superwizje grupowe, będą prowadzone przez doświadczonych superwizorów. Służyć będą wzmocnieniu kompetencji zawodowych i osobistych, wypracowaniu strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach napotykanych w codziennej pracy, co pomaga przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Superwizja indywidualna będzie trwa 1 godzinę. Liczba osób korzystających z superwizji indywidualnych będzie zależeć od potrzeb Zespołu Interdyscyplinarnego/grupy roboczej.

 

Eksperckie doradztwo i superwizje grupowe będą prowadzone w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (ul. Jaktorowska 4) lub w miejscu wskazanym przez Zespół Interdyscyplinarny. Superwizje indywidualne będą się odbywać w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia”.

 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorką tego działania – Paulą Klemińską (tel. 881 711 107, p.kleminska@niebieskalinia.org).

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.