LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością informujemy, iż w wyniku konkursu ogłoszonego w ramach programu: Aktywni Obywatele Fundusz krajowy otrzymaliśmy dotację na realizację programu pt. “Reaguj na Niebiesko!” kierowanego do świadków przemocy w rodzinie.

Celem projektu jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie poprzez zwiększenie świadomości społecznej nt tego zjawiska oraz zwiększenie kompetencji świadków przemocy w zakresie reagowania na nie. 

 

W ramach projektu będziemy prowadzić następujące działania:

  • 4  spektakle teatru forum (interaktywnego spektaklu z aktywnym udziałem widzów), dedykowane otwartej publiczności, czyli potencjalnym świadkom przemocy, wraz z dyskusją na temat tego zjawiska i możliwości pomocy osobom uwikłanym w przemoc,
  • 3  spektakle teatru forum dla przedstawicieli służb i instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, m.in. Policji, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, oświaty w połączeniu ze szkoleniami mającymi na celu podniesienie kompetencji.
  • konsultacje psychologiczne dla świadków przemocy w rodzinie
  • opracowanie materiału informacyjno – edukacyjnego dla świadków przemocy, zawierającego informacje o tym zjawisku oraz sposobach działania i możliwych źródłach wsparcia
  • opracowanie wskazówek i tzw. „dobrych praktyk” dla przedstawicieli ww. służb i instytucji, których celem będzie zwiększenie efektywności pracy ze świadkami przemocy oraz projektowania skutecznych działań informacyjno-edukacyjnych kierowanych do świadków przemocy

 

Działania te odbywać się będą w Warszawie, adresatami projektu będą natomiast osoby mieszkające i/lub pracujące w Warszawie i okolicach.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka, oraz do udziału w wydarzeniach projektu! 

Zapraszamy rodziców/opiekunów nastolatków do udziału w weekendowych bezpłatnych warsztatach w ramach programu pn. „Niebieska Akademia Dobrych Relacji - Ursynów 2020”. Zajęcia będą skoncentrowane na wspieraniu rodziców w radzeniu sobie z trudnymi wychowawczo sytuacjami.

 

14-15.11 w godz. 9-13

Jak być rodzicem nastolatka?

21-22.11 godz. 9-13

Kiedy ja chcę, a Ty nie? Czy da się porozumieć? Cz. 1

28-29.11 godz. 9-13

Kiedy ja chcę, a Ty nie? Czy da się porozumieć? Cz. 2

5-6.12 godz. 9-13

Zgoda i odmowa, to nie tylko słowa. Granice w rodzinie.

12-13.12 godz. 9-13

Jak się złości i nie ranić?

Program skierowany jest do mieszkańców Dzielnicy Ursynów.

Warsztaty odbędą się w formie on-line na platformie zoom

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy

bit.ly/akademia-2020

W ramach programu oferujemy także bezpłatne konsultacje wychowawcze

Zapisy na konsultacje rodzicielskie

Biuro Stowarzyszenia Niebieska Linia

tel. 22 499 37 33

od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00

Program realizuje Stowarzyszenie "Niebieska Linia" w formule on-line na zlecenie Dzielnicy Ursynów i jest ono współfinansowane przez m.st. Warszawy.

 

 

plakat A4 72 dpi

Poszukujemy pracownika do obsługi biura Stowarzyszenia" Niebieska Linia". Do zadań tej osoby będzie należała m.in.: obsługa telefoniczna, mailowa oraz bezpośrednia klientów zgłaszających się do Stowarzyszenia, a także bieżąca obsługa organizacyjno-administracyjna związanych z codziennym funkcjonowaniem organizacji.

Praca w wymiarze 10 - 11 dni w miesiącu, w dni powszednie w godzinach 9.00-15.00

Od kandydatów oczekujemy:

- samodzielności

- odpowiedzialności

- umiejętności współpracy w zespole

- otwartości w komunikacji

- dobrej organizacji pracy

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie krótkiej informacji o sobie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odpowiemy na wybrane zgłoszenia.

Przekazujemy informacje o działaniach podejmowanych w Warszawie!

 

*Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych* w ramach prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy na cykl 4 wykładów poświęconych następującej tematyce:
 
*5 listopada* o godzinie 11:00 do 12:30 - *"Kiedy musimy udać się do sądu po raz pierwszy w **ż**yciu - co robić?"*
*19 listopada* o godzinie 17:00 do 18:30 - *"Jak odzyskać swoje pieniądze? Sposoby, koszty, skuteczność"*
*21 listopada* o godzinie 11:00 do 12:30 - *"Kiedy wszystko zawiodło i uznasz, że powinieneś/naś się rozwieść"*
*3 grudnia* o godzinie 17:00 do 18:30 - "*Wybrane zagadnienia prawa pracy w sytuacji pandemii"*
 
*Link do wszystkich czterech spotkań:*
 
*Meeting ID:* 991 9588 1375
*Password:* 843872
 
W sytuacji, w której ktoś z Państwa będzie miał problem z wejściem przez przeglądarkę, wówczas należy zainstalować na komputerze/smartfonie aplikację ZOOM i wpisać w niej numer ID oraz hasło, które podano powyżej.
 
30 minut przed wydarzeniem będziemy przyjmować Państwa do pokoju szkoleniowego.
 
W razie problemów z logowaniem na platformę ZOOM proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
Prosimy Państwa o wpisywanie swojego imienia i nazwiska przy dołączaniu do wydarzeń. Jest to nam wyłącznie potrzebne do zrobienia zrzutu ekranu z nazwami użytkowników, które posłuży do dokumentacji projektu - jako lista obecności na wydarzeniu.

Szanowni Państwo!

Okres lata to szczególny czas w roku. Z jednej strony to okres kojarzący nam się z piękną pogodą, odpoczynkiem, wyjazdami na urlopy itp. Z drugiej dla wielu osób okres ten daje więcej czasu do wykorzystania na rozwój osobisty i zawodowy.

Z myślą o tych osobach, które chcą inwestować w swój rozwój, uruchamiamy

Letnią Szkołę Stowarzyszenia „Niebieska Linia”!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym PROGRAMEM LETNIEJ SZKOŁY STOWARZYSZENIA "NIEBIESKA LINIA"