LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

Praca z osobą stosującą przemoc

Jednym z głównych celów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jest bezpieczeństwo każdej osoby uwikłanej w to zjawisko. Podstawowym warunkiem osiągnięcia tego celu jest zatrzymanie przemocy. Staje się to najczęściej wtedy, kiedy swoje zachowanie zmienia osoba, która dopuszcza się krzywdzenia bliskich. Sam kontakt z osobą stosująca przemoc budzi wiele emocji, pytań i wątpliwości a stan epidemii nałożył dodatkowo ograniczenia w pracy specjalistów, grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych w tym zakresie. Niezbędne jest realizowanie wielu zadań w formule zdalnej, (np. w kontakcie telefonicznym), brak spotkań grupy roboczej ze sprawcą w dotychczasowej formule i inne.

Tematem seminarium jest: uporządkowanie głównych celów pracy z osobami stosującymi przemoc  w trakcie epidemii, omówienie wątpliwości związanych z wywieraniem na nich wpływu kiedy formy kontaktu są ograniczone oraz wymiana pomysłów skutecznego oddziaływania na sprawców przy uwzględnieniu konsekwencji wynikających z trwającej epidemii.

Seminarium poprowadzi: Tomasz Majewski - mgr psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (specjalność – Społeczna Psychologia Kliniczna). Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ukończył I i II stopień szkolenia w Centrum

Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, SPPwR I i II stopień.

Obecnie prowadzi konsultacje psychologiczne, indywidualne oraz rodzinne, prowadzi grupy dla osób stosujących przemoc i inne. Jest współtwórcą, realizatorem i koordynatorem „Studium Pracy z Osobami Stosującymi Przemoc” oraz wykładowcą SPPwR I i II stopnia.

Członek kadry dydaktycznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu interwencji kryzysowej w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Termin  seminarium: 9 czerwca 2020 r. w godz. 9.00-14.00 (6 godzin dydaktycznych)

Cena szkolenia: 250 zł brutto od osoby (cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe dla uczestnika, zaświadczenie potwierdzające udział w seminarium)

Rejestracja: formularz zgłoszeniowy dostępny jest na pod linkiem https://bit.ly/2LiEip3

Informacja o zakwalifikowaniu zostanie przekazana pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba miejsc jest ograniczona.

O zakwalifikowaniu do udziału w seminarium decydować będzie kolejność zgłoszeń*

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z osobą koordynującą organizację seminarium (Paula Klemińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 881-711-107 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00) lub z biurem Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (tel. 22 499-37-33, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00).