LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

Pomoc dziecku krzywdzonemu

Jednym z bardzo ważnych obszarów pracy osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, jest pomoc dzieciom krzywdzonym przez swoich rodziców/opiekunów. Jest to działalność niezwykle ważna, a jednocześnie budząca liczne wątpliwości. Jak rozpoznać krzywdzenie dziecka? Jak monitorować jego sytuację? Jak pracować z jego rodzicami/opiekunami? W obecnym czasie, kiedy trwa epidemia i kontakty osobiste zostały ograniczone do niezbędnego minimum, działania na rzecz ochrony dzieci stały się szczególnie ważne. Jednocześnie pojawia się szereg wątpliwości dotyczących tego, jak w tych warunkach pomagać dzieciom?

Celem seminarium jest analiza aktualnej sytuacji i wypracowanie strategii działania na rzecz dzieci pomimo aktualnie obowiązujących ograniczeń.

Seminarium poprowadzi: Małgorzata Kulka - mgr pedagogiki specjalnej - resocjalizacja i wspomaganie rodziny, trener warsztatu psychologicznego, studentka psychologii. Certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ukończyła I oraz II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz I i II stopień Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, kurs: Socjoterapia dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym, kurs wprowadzający do Dramaterapii, oraz liczne kursy i warsztaty w zakresie pracy z osobami z osobami uwikłanymi w przemoc w rodzinie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Dramy.

Pracuje z osobami uwikłanymi w przemoc w rodzinie indywidualnie oraz grupowo, prowadząc grupy wsparcia oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych.  Prowadzi szkolenia z tematyki przemocy w rodzinie dla pracowników służb, instytucji i organizacji.

Termin  seminarium: 4 czerwca 2020 r. w godz. 9.00-14.00 (6 godzin dydaktycznych)

Cena szkolenia: 250 zł brutto od osoby (cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe dla uczestnika, zaświadczenie potwierdzające udział w seminarium)

Rejestracja: formularz zgłoszeniowy dostępny jest na pod linkiem https://bit.ly/2LiEip3

Informacja o zakwalifikowaniu zostanie przekazana pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba miejsc jest ograniczona.

O zakwalifikowaniu do udziału w seminarium decydować będzie kolejność zgłoszeń*

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z osobą koordynującą organizację seminarium (Paula Klemińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 881-711-107 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00) lub z biurem Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (tel. 22 499-37-33, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00).