LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

W dniu 19 maja 2019 r. nasi pracownicy reprezentowali Stowarzyszenie "Niebieska Linia" podczas kolejnej edycji Wolskiego Korowodu.
Przy naszym stoisku odwiedzający rozmawiali o swoich doświadczeniach związanych z przemocą, otrzymali materiały informacyjne oraz informacje o działalności Stowarzyszenia i o tym, jakiego rodzaju pomoc mogą u nas uzyskać.

W tym roku nowością była duża kartka, na której każdy mógł napisać dobre słowo do osoby doznającej przemocy oraz z czym kojarzy mu się przemoc. Karta cieszyła się dużym zainteresowaniem i wielokrotnie była okazją do rozmowy na temat zjawiska przemocy.

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbędzie się konferencja podumowująca projekt "Możesz inaczej - kampania społeczna adresowana do osób stosujących przemoc".

 

W programie konferencji:

- prezentacja podumowująca kampanię

- prezentacja idei i sposóbów pracy Zespołu Stowarzyszenia "Niebieska Linia" z oosbami stosującymi przemoc

- interaktywny spektakl teatru foum według scenariusza napisanego specjalnie na tę okazję

 

Konferencja odbędzie się w Teatarze Kamienica przy al. Solidarności 93 w Warszawie.

Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” ma przyjemność zaprosić na seminarium pt.:

„Prawne aspekty ubezwłasnowolnienia oraz kierowania na leczenie osób chorych psychicznie oraz uzależnionych od alkoholu
i substancji psychoaktywnych”

 

Szczegółowe informacje o seminarium oraz rekrutacji znadziecie Państwo klikając w link SEMINARIUM PRAWNE 

Natomiast formularz klikając w link FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację do kolejnej edycji szkolenia pn. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - kurs podstawowy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo klikając w link --> oferta a formularz zgłoszeniowy klikając w link --> formularz

 

Zapraszamy!

Na zaproszenie Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komenda Główna Policji w dn. 5 marca 2019 r. uczestniczylismy w spotakniu z przedstawicielami Łotewskiej Policji w ramach projektu „Zapobieganie wtórnej wiktymizacji poprzez rozwój narzędzi oceny indywidualnego ryzyka oraz wzmocnienie kompetencji/ potencjału osób zaangażowanych w walkę z tym problemem". Stowarzyszenie reprezentowala Anna Wiechcińska. Przestawila funkcjonowanie Ogolnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" i podzielila sie doswiadczeniami pracy z osobami stosujacymi przemoc.

 

Policja1