Pomoc dla osób stosujących przemoc w rodzinie
W ramach oferty pomocy dla osób stosujących przemoc oprócz podstawowych oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych, od grudnia 2019 roku do listopada 2021 r. realizujemy program pomocy psychologicznej dla osób stosujących przemoc w rodzinie „SZANSA NA ZMIANĘ” (tzw. program zaawansowany).
Adresatami programu są dorosłe osoby stosujące przemoc w rodzinie, mieszkańcy m.st. Warszawy, zarówno kobiety i mężczyźni. Wśród tej grupy mogą znaleźć się osoby, które stosują przemoc wobec bliskich, które przejawiają skłonności do zachowań agresywnych i przemocowych w rodzinie/związku.
Program dostępny jest zarówno dla osób które ukończyły oddziaływania korekcyjno-edukacyjne i zgłaszają potrzebę dalszej pracy nad utrwaleniem i rozwijaniem zmian, ale też dla wszystkich zmotywowanych osób stosujących przemoc, które mają gotowość do osobistej, pogłębionej pracy psychologicznej w obszarze zmiany postaw, zachowań i wzorców przemocowych w bliskich relacjach.
Wśród form oddziaływań psychologicznych w programie mieszczą się:
- Indywidualne konsultacje psychologiczne – specjalistyczna pomoc psychologiczna
- Grupa pomocy psychologicznej – cykl zamknięty 30 spotkań, które odbywają się w okresie marzec-grudzień 2020 r. oraz styczeń-listopad 2021 r. (każdy cykl 75 godzin)
- Treningi umiejętności psychospołecznych – cykl zajęć weekendowych jako integralny element udziału w grupie pomocy psychologicznej (w sumie 64 godziny na daną edycję). Wśród proponowanych zagadnień mieszczą się m.in.: rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej w oparciu o model porozumienia bez przemocy, radzenie sobie ze uczuciami, asertywność, praca nad poczuciem własnej wartości (z nakierowaniem na odkrywanie i wzmacnianie zasobów osobistych).
Uczestnicy programu, pracujący nad rozwijaniem i utrwalaniem szeroko rozumianej zmiany przede wszystkim mają możliwość do:
- zwiększenia wiedzy o innych i o sobie,
- uzyskania lub zwiększenia świadomości dalszych zmian, które chcą wprowadzić w swoim życiu,
- uzyskania narzędzi potrzebnych do dokonania tych zmian,
- wchodząc w interakcje z innymi uczestnikami, w bezpiecznej sytuacji – poeksperymentowania z nowymi formami zachowania,
- uzyskania informacji zwrotnej od tych, którzy widzą efekty tych zmian (współuczestnicy, osoby prowadzące grupę)
- dowiedzenia się jak są spostrzegani przez innych ludzi.
Walorem grupy pomocy psychologicznej jest czas jej trwania. Przez 11 miesięcy uczestnicy mają szansę wprowadzać kolejne zmiany i obserwować efekty podejmowanych działań. Będzie to proces ciągły tak aby w każdym momencie uczestnictwa móc podejmować różne obszary do pracy na bieżąco, a z drugiej strony tak zaplanowany aby klienci mogli mieć przestrzeń do "próbowania" nowych rozwiązań mających na trwale wpisywać się w zmianę pt. "godne, satysfakcjonujące życie bez przemocy".
Zadanie publiczne pn.: „SZANSA NA ZMIANĘ program pomocy psychologicznej dla osób stosujących przemoc w rodzinie”
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu – Ewą Podgórską (tel. 22 499 37 33, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Z A P I S Y:
Osobiście lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -15.00
w biurze Stowarzyszenia „Niebieska Linia”
ul. Jaktorowska 4 lok. 3, 01-202 Warszawa
TELEFON 22 499 37 33
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY POMOCY !!!
Nigdy nie jest za późno na przerwanie przemocy !!!